خانه| استخدام | تماس فارسی | En
human resources projects scope activities about pars homeنیم قرن پارس


گروه مهندسين مشاور پارس در سال ۱۳۳۸ شمسی، به عنوان يكی از نخستین شركتها ايرانی مهندسين مشاور با مالكيت خصوصی (سهامی خاص)، فعاليت خود را در زمينه طراحی، مهندسی، نظارت کارگاهی و عالیه بر پروژه های راه سازی شروع نمود. رعایت صداقت، دقت، كيفيت و سرعت در انجام خدمات، استفاده از نيروهای انسانی كار آزموده و مجرب، و اعمال مديريت يكپارچه و هماهنگ، باعث رضايت كارفرمايان از عملكرد اين شركت و متعاقباً افزايش ارجاع پروژه های طراحی و نظارتی از اولین سالهای تاسیس به شركت گرديده است.

پس از پيروزی انقلاب اسلامی و با توجه به سياست مشاركت متخصصين ايرانی در اجرای پروژه های بزرگ داخلی، اين مهندسين مشاور ضمن حفظ و افزايش توانمنديهای خود در رابطه با طراحی، مهندسی و نظارت پروژه های راه و آزادراه ، اقدام به تجهيز شركت به لحاظ نيروی انسانی و امكانات مورد نياز جهت انجام خدمات طراحی، مهندسی و نظارتی در پروژه های راه آهن و صنایع نفت، گاز و پتروشیمی نموده و در حال حاضر دارای صلاحیت رتبه یک راه سازی، رتبه یک راه آهن، رتبه یک مکرر خطوط انتقال نفت و گاز، رتبه یک تاسیسات بالادستی و روزمینی، رتبه سه صنایع پالایشگاهی نفت و گاز و پتروشیمی و بالاخره صلاحیت خدمات مدیریت طرح در رشته های خطوط انتقال نفت و گاز و تاسیسات بالادستی و روزمینی میباشد.

دراين نيم قرن؛ بالغ بر ۱۶ ميليون نفر ساعت نيروی انسانی متخصص جهت انجام پروژه های اين مهندسين مشاور مورد استفاده قرار گرفته است. اين حجم گسترده فعاليت نيروی انسانی و تاثير گذاری آنهاست كه سبب گرديد طي دو دهه اخير سرمايه گذاری برنامه ريزی شده ای، برروی منابع انسانی انجام شود.

استفاده از ساختار سازمانی ماتريسی با توجه به شرايط موجود، سازمان پارس را به گونه ای توانمند و انعطاف پذيرنموده است كه شبكه ای از بخش های تخصصی و پشتيبانی در تعامل هارمونيك با يكديگر، دشوارترين پروژه ها را تحت فرماندهی واحد و با مديريت های مستقل در كار-گروه های تخصصی از زمان ابلاغ تا تحويل دائم،‌ به كارا و اثر بخش ترين نحوی اجرا می نمايند.

اين گروه مهندسين مشاور با توجه به چشم انداز و مسئوليت سازمانی خود و با این اعتقاد که توسعه پایدار کشور جز با مشارکت شرکت ها و متخصصین داخلی در طراحی و اجرای پروژه های زیر ساختی و عمرانی کشور تحقق نخواهد یافت ،در حال حاضر در دو زمینه گسترده شامل پروژه های راه، آزاد راه، راه آهن و پروژه های صنایع نفت، گاز و پتروشیمی نسبت به ارائه خدمات: مطالعات امکان سنجی ، توجیهی ، طراحی و مهندسی، نظارت عالیه و کارگاهی، مدیریت طرح، خدمات فنی و مهندسی پیش راه اندازی و راه اندازی، همکاری با پیمانکاران EPC در پروژه ها مبادرت می ورزد.

تلاش پارس و استفاده از سيستم های نوين مديريتی، بهره برداری از فن آوريهای پيشرفته نرم افزاری و سخت افزاری، بكارگيری آخرين دست آوردهای علمی و آخرین استاندارد های معتبر در زمينه های طراحی و مهندسی، نگاه ويژه به مسايل بهداشت ،ايمنی و محيط زيست (HSE)و نيز ارائه راهكارهای عملياتی در كاهش هزينه های اجرای پروژه ها ضمن افزايش سطح كيفی و سرعت اجرا، از عوامل موفقيت اين مهندسين مشاور بوده و منجر به اخذ گواهینامه های سیستم مدیریت کیفیت بر اساس استاندارد ISO9001 ; 2008 و سیستم مدیریت کیفیت در صنعت نفت و گاز بر اساس استاندارد ISO29001 ; 2007 گردیده است. وبدین ترتیب است که پارس با پشتوانه ای غنی از تجارب گذشته و با جوان گرائی در کلیه سطوح مدیریتی و کارشناسی خود و با پیاده نمودن سیستمهای مدیریت پروژه ANSI/PMI PMBOK 2008 ، حفظ محیط زیست ISO 14001 : 2004 و ایمنی کارکنان OSAS 18001 : 2004 به افق های بالاتر و روشن تر در خدمت به این مرز و بوم چشم دوخته است . .

<<< ادامه


مدیریت عامل و اعضای هیئت مدیره

تقدیرنامه ها

عضویت در تشکل های مهندسی

گواهینامه های صلاحیت

گالری تصاویر

تماس با ما

   
© Pars CEG 2012 | Designed By : socioArte